Doprava od 2000 Kč ZDARMA!

Jaro je tu! Těšíte se na dlouhé slunečné dny?

S prodlužujícími se dny přichází i chvilky strávené venku se skvělým vínem. Ať chystáte grilovací párty, nebo si jen chcete vychutnat plody, vůně a tóny jara, ve vašem zásobníku by neměly chybět ty správné lahve.

Zde je výběr našeho oblíbeného červeného a bílého vína:

Milovníkům suššího, ale za to ovocného a lehkého bílého vína vždy doporučujeme Grüner Veltliner z vinařství Stift Göttweig, které se hodí ke kuřeti nebo pstruhu. Plnější a dlouhotrvající závěr zažijete u pálavského Ryzlinku vlašského od Tomáše Jilíka. Dobře se páruje třeba s velikonoční nádivkou či těstovinami. Rakouské lehké víno Riesling Trocken Nahe má v jarních a letních dnech výhodu nižšího obsahu alkoholu. Jeho skvělým doplňkem jsou sladkovodní ryby.

Ani červené není na jaře žádným outsiderem. Grilované maso nebo i drůbež je skvělým parťákem s italským Barbera d´Alba Vignota, které je plné, šťavnaté a suché. Zástupcem jemnějšího červeného je burgundské od Dominique Piron. Víno, které příjemně doplní chutě salátů, kůzlete nebo drůbežího masa. Moravské víno Naše Červené je hvězdou organických vín. Na jaře si s ním cinkněte u vepřového nebo jehněčího masa.

Publikováno: 23. 3. 2023