
Garance vrácení peněz
S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze
Nejprodávanější
Tato lahev je mimořádně oblíbená mezi našimi zákazníky
Bleskové doručení
Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání
Osobní odběr v Praze po celý týden
Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin
Messwein Grüner Veltliner, Stift Göttweig
Země původu: | Rakousko |
Vinařská oblast: | Kremstal |
Charakteristika vína: | Mešní víno |
Obsah cukru: | Suché |
Odrůda vína: | Veltlínské Zelené (Grüner Veltliner) |
Hodí se k jídlu: | k předkrmům, k těstovinám |
Hodí se k události: | víno na party atd., víno na piknik |
Typ uzávěru: | Šroubovací uzávěr |
Doporučuje: | Vít Hepnar |
K vyzvednutí ihned: | VYZVEDNĚTE SI TOTO VÍNO OSOBNĚ OKAMŽITĚ |
Od 11. století se Stift Göttweig zabývá vinařstvím v regionu Kremstal. I dnes se vína vyrábějí podle tradičních metod a zachovávají autentický výraz jejich původu. Elegantní vyváženost a dokonalá harmonie určují tuto linii, díky které vznikají opravdu vyjimečná, lehká a příjemná vína.
Messwein Grüner Veltliner a Rosé (od Zweigelt & Pinot Noir) se vyrábějí jako lehká suchá vína. Od pěstování, které je šetrné k přírodě, až po péči o hrozny a víno a jejich zpracování, je třeba dodržovat „Reinheitsgebot“ neboli zákon o čistotě. Messwein nemůže být produkován bez svolení biskupa a výroba je pouze přírodní, bez kultivace. S 12,0% alkoholu je Messwein nejlehčí víno - velmi lehké a pitelné.
Suché, ovocné, lehké s klasickým, i když jemným Veltlínským podpisem. Ve vůni tóny citrusových plodů, červené jablko a růžové dřevo. Svěží a elegantní na patře. Výrazný, s dobrou délkou.