Doprava od 2000 Kč ZDARMA!

Marc Hebrart

Marc Hebrart je malý, ale velmi zajímavý producent ve Vallée de la Marne. Vyrábí šampaňské s převahou odrůdy Pinot noir z vlastních vysoce kvalitních vinic v Mareuil, sousedící vesnici Aÿ. Chardonnay tvoří menší část jejich produkce a nepoužívají žádný Pinot meunier.

Jean-Paul Hebrart, současný majitel a vinař, zdědil nemovitost po svých rodičích a od svých 19 let má na starosti každodenní chod. Vinařství převzal od svého otce Marca v roce 1997. Ten vyráběl šampaňské pod jménem Marc Hebrart od roku 1964.

Hebrart obhospodařuje 16 hektarů vinné révy na 65 různých místech v 6 vesnicích: 1er cru vinice Mareuil-sur-Aÿ, Avenay, Val d'Or a Bisseuil a vesnice Grand crus Aÿ a Chouilly a Oiry v Côte des Blancs. Hrozny z každé vinice jsou vinifikovány samostatně. Kromě dvou cuvée, která jsou školena v dubových sudech, jsou všechna cuvée fermentována v nerezu.

Vína z domu Marc Hebrart jsou plná a dokonale vyvážená. Jsou velkorysá, aniž by byla těžká a komplexní a zemitá, aniž by byla náročná. Hebrart hledá ve svých vínech eleganci a klade si za cíl vyvážit svěžest Chardonnay z Côte des Blancs s Pinot Noir z Mareuil. 


Region: Vallée de la Marne

Prvotřídní cru lokality v Mareuil-sur-Aÿ, Avenay, Val d'Or a Bisseuil

Místa Grand cru v Aÿ, Avize, Chouilly, Oiry

Roční produkce: 140 000 lahví

Celková plocha vinic: 16 hektarů

Odrůdy: 25 % Chardonnay, 75 % Pinot noir





Publikováno: 9. 12. 2021