Doprava od 2000 Kč ZDARMA!
 1

Garance vrácení peněz

S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Clouet André Grande Réserve Brut Magnum 1,5L

2 340 Kč (vč. DPH) 1 933,88 Kč (bez DPH)
Skladem
Výrobce: André Clouet
Země původu: Francie
Vinařská oblast: Champagne
Charakteristika vína: Biodynamické víno
Obsah cukru: Suché
Odrůda vína: Chardonnay, Pinot Noir
Hodí se k jídlu: k sladkovodním rybám, K sýrům, K rybám
Hodí se k události: svatby a zásnuby, oslava úspěchu, víno pro znalce
Typ uzávěru: Korek

Toto šampaňské je vytvořeno z pečlivě vybraných hroznů převážně odrůdy Pinot Noir, které pocházejí z nejlepších vinic v oblasti Bouzy v Champagne ve Francii. Víno má bohatý a plný chuťový profil s tóny červeného ovoce, citrusů a lehkých květinových a oříškových nuancí, doprovázených jemným, dlouhotrvajícím perlením. Dlouhé 36měsíční zrání v láhvi a přidávání až 30% rezervních vín dodává šampaňskému hloubku a komplexnost.

Nejlépe chutná při teplotě 8-10°C

O vinařství

Champagne André Clouet je renomované vinařství díky své exkluzivitě a kvalitě výroby šampaňského. Vinice se nachází v srdci Champagne ve Francii v prestižní oblasti Bouzy známé pro výrobu jedněch z nejlepších vín z hroznů Pinot Noir. Vinařství se pyšní vlastním jedinečným stylem výroby. Hlavní enolog, Jean-François Clouet dnes celé vinařství modernizoval, tradice a historii však zachoval v plné míře. Hrozny jsou sklízeny ručně a celkově je kladen důraz na udržitelné praktiky jak v pěstování tak zpracování hroznů.

Dědictví vinařství sahá až do 18. století, Bylo založeno roku 1741 jedním z předků, který působil jako malíř Ludvíka XV. na královském dvoře ve Versailles. Právě on vytvořil podklad pro etikety, které reprezentují Champagne André Clouet dodnes. Přes širší portfolio vyráběných vín je celková produkce limitovaná, což zvyšuje exkluzivitu a sběratelskou hodnotu jejich šampaňského.

Vinné párování

Toto elegantní šampaňské s jemnou, ale výraznou chutí se skvěle hodí k ústřicím, krabům, humrům a obecně ke všem  mořským plodům. Nesmí chybět ke kaviáru. Velmi dobře jde i k jemným sýrům.

Obsah láhve 1,5 litru.