Doprava od 2000 Kč ZDARMA!
 1

Garance vrácení peněz

S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze

Nejprodávanější

Tato lahev je mimořádně oblíbená mezi našimi zákazníky

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Prosecco Valdobbiadene Superiore DOCG Brut Rive di Farra, La Farra

399 Kč (vč. DPH) 329,75 Kč (bez DPH)
Skladem
Výrobce: La Farra Farm
Obsah alkoholu: 11.5%
Země původu: Itálie
Vinařská oblast: Treviso
Obsah cukru: Suché
Odrůda vína: Glera
Hodí se k jídlu: k předkrmům, k salátu, k mořským rybám a plodům, k těstovinám
Hodí se k události: svatby a zásnuby, oslava úspěchu, výročí a narozeniny
Typ uzávěru: Korek
K vyzvednutí ihned: VYZVEDNĚTE SI TOTO VÍNO OSOBNĚ OKAMŽITĚ

Prosecco Valdobbiadene Superiore DOCG Brut Rive di Farra, je vyráběné pouze z hroznů Glera pěstovaných a zpracovávaných přímo v samém srdci Prosecca v oblasti Valdobbiadene (Treviso) a tak může nést nejprestižnější označení - DOCG. Toto italské šumivé víno má slámově žlutou barvu, příjemnou kyselinku a hedvábně suchou chuť v závěru. Nádherně voní po jablkách a broskvích.

Brut Prosecco je vyráběné klasickou „prosecco“ metodou Charmat, tedy metodou s relativně krátkým druhotným kvašením v tancích a s nepatrně vyšším obsahem cukru. Jde o cuveé z typických regionálních odrůd, kde ze zákona musí být vinná odrůda  Glera zastoupena v cuveé minimálně z 85%. V případě Prosecco Millesimato Brut z La Farra je víno ze 100% z Glery a víno zůstává v tancích při sekundárním kvašení nezvykle dlouhých cca 6 měsíců.

Toto víno doporučujeme servírovat okolo 8 -10 °C

O vinařství

Vinařství La Farra farm je poměrně mladé vinařství založené v roce 1997 rodinou Nardi v samém srdci pěstování prosecca ve Valdobbiadene. Vína produkují zásadně z vlastních hroznů a to jak z oblasti Valdobbiadene, tak i Treviso. Vysoký důraz na straně jedné na technologickou dokonalost a na straně druhé na udržitelnost a soulad s okolní přírodou je typický přístupem vinařství k procesu výroby jejich šumivých vín.

Vinné párování

Skvělá volba pro aperitiv. Víno, na které se můžete spolehnout v jakkoukoliv denní dobu. Zejména jej oceníte jako osvěžení v letních dnech. Prosecco s nádechem italského slunce k létu zkrátka patří.. Velmi dobře se hodí k mořským plodům  a rybám, k těstovinám či rizotu s bílými omáčkami a i k měkkým sýrům.