Doprava od 2000 Kč ZDARMA!
 1

Garance vrácení peněz

S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Rosso di Montepulciano, Poliziano DOC 2021

465 Kč (vč. DPH) 384,30 Kč (bez DPH)
Skladem
Země původu: Itálie
Vinařská oblast: Toskánsko
Obsah cukru: Suché
Odrůda vína: Merlot, Prugnolo
Hodí se k jídlu: k salátu, k drůbežímu, k těstovinám , ke grilování
Hodí se k události: víno na návštěvu, ke grilování
Typ uzávěru: Korek

Rodinné vinařství POLIZIANO se dramaticky změnilo po příchodu syna ze studií v r. 1980, kdy Federico Carletti převzal vedení celého statku. Zaměřil se v první řadě na zlepšení kvality a dodnes je hlavní filosofií vinařství nejlepší kvalita jak na vinici, tak i ve výrobě, aby i konečný produkt byl špičkové kvality.

Všechna vína ve vinařství Poliziano jsou vyráběna z hroznů vypěstovaných na vlastních vinicích, čímž si udržují charakteristiku vinice i jednotlivých ročníků. Vinice s méně příznivými podmínkami byly zrušeny a naopak se v průběhu let vysadily nové s vybranými klony tradičních odrůd v nejlépe exponovaných pozicích. V současnosti vinařství hospodaří na 240 ha vinic, z toho 120 ha registrovaných v albu DOC a DOCG.

Rosso di Montepulciano je druhým důležitým vínem z Montepulciana. Vyrábí se ze stejných odrůd pěstovaných většinou i na stejných vinicích jako slavnější Vino Nobile. Federico Carletti své Rosso přiblížil více světovému trendu a tak ke klasickému Prugnolo (80%) přidal odrůdu Merlot (20%). Vzniklo tak velmi pěkné víno - mladé, ovocné, tělnaté, ale ne tvrdé. Barva rubínová, intenzívní vůně lesního ovoce, chuť velmi příjemná, komplexní a vyvážená.

Vhodná teplota při podávání je 18° - 20° C.