Doprava od 2000 Kč ZDARMA!
 1

Garance vrácení peněz

S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Primitivo IGP Tarantino, I Monili

320 Kč (vč. DPH) 264,46 Kč (bez DPH)
Skladem
Obsah alkoholu: 13%
Země původu: Itálie
Vinařská oblast: Apulie
Obsah cukru: Suché
Odrůda vína: Primitivo
Hodí se k jídlu: k hovězímu, k pizze, k uzeninám, k sýrům, k jehněčímu
Hodí se k události: výročí a narozeniny, víno pro šéfa , víno na návštěvu
Typ uzávěru: Korek

Suché, ovocné a čisté Primitivo s dobrou kyselinou a dynamikou. V chuti vyvážené, středně plné s příjemným ovocným závěrem.

Vinné párování

Vhodné k jídlu i samotnému pití. Nejlépe se hodí k italským pokrmům s rajčaty a uzeninami. Zkuste ke skleničce tohoto primitiva třeba: parmskou šunku se žlutým melounem jako předkrm a pak Boloňské špagety nebo pizzu margaritu a nebo pečené jehněčí.

Vinařství Felline

Rodinné vinařství Felline vede Gregory Perrucci, a představuje tak čtvrtou generaci vinařů v Mandurii – v hlavním městě Primitiva v Puglii. Jeho 60 – 90 staré keře révy jsou vedeny tradičním systémem Alberello (keříkovitě), což je historicky nejlepší systém pro přirozené vyrovnání se révy s horkem a suchem. Velice pečlivě vinifikuje a láhvuje svá Primitiva dle typu půdy vinic, s rozdělením na typickou červenou, černou, a bílou půdu a v blízkosti moře půdu písčitou. Je hlavním protagonistou návratu k tradičnímu stylu Primitiva, která se vyznačují rovnováhou, elegancí, dynamickou pitelností e ovocnou čistotou vína. Odklání se od těžkých, marmeládových a vysoce alkoholických vín, která za posledních 30 let vytvořila nesprávný obraz potenciálu Primitiva z Mandurie.