Doprava od 2000 Kč ZDARMA!
 1

Garance vrácení peněz

S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Novinka

S touto lahví vyzkoušíte nevyzkoušené

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Chardonnay Selezione Alto Adige, Elena Walch DOC

510 Kč (vč. DPH) 421,49 Kč (bez DPH)
Skladem
Země původu: Itálie
Vinařská oblast: Tyrolsko
Obsah cukru: Suché
Odrůda vína: Chardonnay
Hodí se k jídlu: k předkrmům, k sladkovodním rybám, k těstovinám
Hodí se k události: víno na piknik, víno na party atd.
Typ uzávěru: Korek

Jedno z nejprestižnějších vinařství oblasti Horní Adiže (jižní Tyroly), jehož vinice se nacházejí v srdci této krásné krajiny, na svazích kolem města Tramín. Je to nejsevernější italská vinařská oblast s velmi příznivým mikroklimatem, domovské místo slavných tramínů.

Elena Walch původně vystudovala architekturu, ale když se provdala do tradiční vinařské rodiny Walch, přijala tuto výzvu profesně a pustila se s obrovským nadšením do tajů výroby vína. Během krátké doby se dostala na špici jihotyrolských vinařů. Zajisté i díky tomu, že rodina vlastní v Tramínu nejlepší vinici Kastelaz a vinici Ringberg u jezera Kaltern.

100 % Chardonnay z historických vinice v okolí Tramínu. Hrozny se ihned po sběru šetrně lisují na pneumatických lisech. Po statickém vyčištění se mošt stáčí do nerezových tanků, kde probíhá kvašení při kontrolované teplotě 18°C. Po vykvašení zraje víno na vlastních kvasinkách v nerezových tancích.

Víno zaujme svou brilantně žlutou barvou.  Jemná ovocná vůně, s exotickými tóny zralého banánu a květin. Chuť velmi příjemná, elegantní, se zajímavou delší dochutí.