Chardonnay, Hartmann Donà 0,75l
Bílé, středně plné víno. Jemné a svěží. Chuť broskví, jablek a dotek citrusů s minerálním podtónem. Skvělé k pečeným rybám, mořským plodům, lehkým salátům nebo také k pokrmům s drůbeží.
Kategorie: | Trentino - Alto Adige |
---|---|
Druh vína: | Bílé |
? Chuť: | Středně plná |
? Charakteristika vína: | Bio |
Země původu: | Itálie |
Vinařská oblast: | Trentino - Alto Adige, Südtirol DOC |
Ročník: | Aktuální ročník |
Obsah alkoholu: | 12,5 % |
Obsah cukru: | Suché |
Typ uzávěru: | korek |
Objem lahve: | 0,75l |
Hodí se k jídlu: | k salátům, k rybám, k mořským plodům, k drůbeži |
Hodí se k události: | víno na piknik, víno na návštěvu |
Odrůda: | Chardonnay |
Aromatické Chardonnay ze Jižních Tyrol - Alto Adige DOC s jemnými tóny broskví, melounu a meruněk, živou kyselinkou a minerálním závěrem. Plné elegance a se svěžestí alpského terroiru. Vyrobené z hroznů z vápencovo‑jílových polí.
Obsahuje 12,5 % alkoholu.
Doporučujeme servírovat okolo 10 °C.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Vinařství Hartmann Donà se nachází v oblasti Alto Adige (Jižní Tyrolsko) a bylo založeno v roce 2000 enologem Hartmannem Donà, který dříve působil ve slavném vinařství Terlan. Zaměřuje se na terroirová vína s hlubokým charakterem, nízkými výnosy a respektem k přírodě.
Vinice leží v nadmořské výšce 450–500 m n. m., na minerálně bohatých půdách ledovcového původu. Vinař pracuje udržitelně, často bez filtrace, aby vína vyjádřila autenticitu místa.
Typickými odrůdami jsou Vernatsch (Schiava), Pinot Noir, Lagrein či Sauvignon Blanc. Donà je známý zejména díky vínům jako Donà Rouge, Donà Blanc nebo expresivní řadě Liquid Stone. Ročně produkuje okolo 35 000 lahví.