Doprava od 2000 Kč ZDARMA!
 1

Garance vrácení peněz

S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze

Nejprodávanější

Tato lahev je mimořádně oblíbená mezi našimi zákazníky

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Riesling Felsen, H. Hexamer

495 Kč (vč. DPH) 409,09 Kč (bez DPH)
Skladem
Výrobce: Weingut Hexamer
Obsah alkoholu: 11%
Země původu: Německo
Vinařská oblast: Nahe
Obsah cukru: Suché
Odrůda vína: Ryzlink Rýnský (Riesling)
Hodí se k jídlu: k sladkovodním rybám, k rybám
Hodí se k události: víno na návštěvu, oslava úspěchu
Typ uzávěru: Šroubovací uzávěr
Doporučuje: Vít Hepnar

Bílé víno Riesling Felsen představuje typický německý Ryzlink. Elegantní, suchý, se svižnou kyselinou, citelnou mineralitou a charakteristickou dlouhou jemně ovocnou chutí po meruňkách a mirabelkách chutí. Lze pít rovnou, ale nádherně vyzrává a tak je možné si ho nechat i několik let ve sklepě.

Právě toto víno pochází z nejlepších vinic vinařství - strmých svahů nad řekou Nahe a je předurčeno k delšímu vyzrávání.

O vinařství

Harald Hexamer tvoří své minerální a řízné ryzlinky v Meddersheimu, malebné vesničce v německé oblasti Nahe. Klade vysoký důraz na udržitelnost ve všech směrech svého působení. Ruční sběr je samozřejmostí a na mnohých strmých parcelách i nevyhnutelnou realitou. Vinařství má 33 hektarů vinic, z nichž 70% je osázeno odrůdou Ryzlink rýnský. Štěrkové podložím s vysokým obsahem křemene nebo s podložím z porfyrické žuly dává vína s vysokou mineralitou, výraznou a osvěžující kyselostí a pevnou strukturou. Ryzlinky z toho vinařství jsou předurčeny k dlouhému zrání.

Vinné párování

Víno dobře vynikne se pstruhem či sivenem na másle, s jitrnicemi, paštikou a studeným vepřovým bokem a samozřejmě i k řízku s bramborovým salátem