Doprava od 2000 Kč ZDARMA!
 1

Garance vrácení peněz

S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Saint Amour, Château des Rontets 2020

840 Kč (vč. DPH) 694,21 Kč (bez DPH)
Skladem
Obsah alkoholu: 12.5%
Země původu: Francie
Vinařská oblast: Beaujolais
Charakteristika vína: BIO víno
Obsah cukru: Suché
Odrůda vína: Gamay
Hodí se k jídlu: k sýrům, k těstovinám , ke grilování, k pernaté zvěřině
Hodí se k události: oslava úspěchu, výročí a narozeniny, víno na návštěvu, víno pro znalce
Typ uzávěru: Korek
K vyzvednutí ihned: VYZVEDNĚTE SI TOTO VÍNO OSOBNĚ OKAMŽITĚ

Château des Rontets je ve vlastnictví rodiny Gazeau-Varambon od roku 1850 a nachází se na vrcholu kopce s výhledem na vesnici Fuissé. Zakladatel, Fabio Montrasi se narodil v Miláně, kde se setkal se svou manželkou Claire Gazeau a kde oba několik let pracovali jako architekti, než se rozhodli vyměnit městský život za farmářský. Přestěhovali se zpět do Claireina rodinného domu a začali pracovat na vinicích a pomalu vraceli půdu do jejího přirozeného stavu. Terroir v Rontets se skládá ze směsi jílu a vápence s poměrně oblázkovým podloží, které upřednostňuje dobré odvodnění.

Ekologické zemědělství bylo praktikováno od prvního dne, kdy Claire a Fabio převzali kontrolu nad zámkem, aby chránili rozmanitost ekologického systému. Jejich primárním cílem je produkce hroznů nejvyšší kvality. Sklizeň se provádí ručně a svazky se ukládají do malých pouzder, aby byla respektována celistvost ovoce.

Toto krásné víno Saint-Amour zraje ve starých dubových sudech po dobu přibližně 8 měsíců a nepodléhá žádnému čiření ani filtraci. Má aroma sladkého červeného ovoce a jemnou a elegantní strukturu s hedvábnou texturou. Suma sumárum, krásně vyvážené víno.