Doprava od 2000 Kč ZDARMA!
 1

Garance vrácení peněz

S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze

Nejprodávanější

Tato lahev je mimořádně oblíbená mezi našimi zákazníky

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Rustico Prosecco di Valdobbiadene DOCG brut, Nino Franco

520 Kč (vč. DPH) 429,75 Kč (bez DPH)
Skladem
Výrobce: Nino Franco
Obsah alkoholu: 11%
Země původu: Itálie
Vinařská oblast: Veneto
Obsah cukru: Suché
Odrůda vína: Glera
Hodí se k jídlu: k rybám, k předkrmům
Hodí se k události: víno na party atd., víno na piknik
Typ uzávěru: Korek

Toto svěží Prosecco, známé italské šumivé víno, je vždy vynikající volbou pro aperitiv. Rustico je příkladem Prosecca přinášející vyváženou a osvěžující chuť s jemnými tóny vyzrálého jablka a bylin. Pochází od slavného vinařství Nino Franco ve Valdobbiadene, které historicky patří mezi nejlepší výrobce seriózního Prosecca.

Víno vzniká pouze z hroznů Glera je vynifikováno jako Dry, což v případě vín typu Prosecco znamená suchém až polosuché víno (6-12g zbytkového cukru /l)

Toto víno doporučujeme servírovat okolo 6 -8 °C

O vinařství

Vinařství Nino Franco se může pyšnit více než 100letou historií. Jeho soustředění se na kvalitu s plným respektem k místním přírodním podmínkám a prostředí, nebo-li k terroir, z něj udělalo ikonu mezi špičkovými Prosecco víny. Nejlépe lze vinařství vystihnout jejich sloganem: “Chcete-li vyrobit dobré víno, musíte přemýšlet jako sochař, který pozoruje blok surového kamene. Je schopen číst žíly, které jej protínají, a ještě než začne, vycítí možnost vytvořit umělecké dílo.“. A vína z jejich produkce jsou opravdu uměleckými díly.

Vinné párování

Určitě vždy jako aperitiv. Velmi dobře se hodí také k lehkým předkrmům, ale i k těstovinám či rizotu s bílými omáčkami a i k měkkým sýrům.