Doprava od 2000 Kč ZDARMA!
 1

Garance vrácení peněz

S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Riesling Trocken, Clemens Busch

480 Kč (vč. DPH) 396,69 Kč (bez DPH)
Skladem
Výrobce: Busch Clemens
Země původu: Německo
Vinařská oblast: Mosel
Charakteristika vína: BIO víno
Obsah cukru: Suché
Odrůda vína: Ryzlink Rýnský (Riesling)
Hodí se k jídlu: k sýrům
Hodí se k události: víno na piknik, víno na návštěvu, víno na party atd.
Typ uzávěru: Korek

Rodinné vinařství Clemens Busch je již pátou generací vinařů, s historií datující se až do 17.století. V roce 1984 tradici doplnili o organické postupy, v roce 2005 přešlo vinařství na biodynamiku a Clemens se tak stává jedním z nejvýznamnějších producentem přírodních vín. 

Ve svém sklepě Clemens pracuje bez technologické a chemické manipulace hroznů. Nepřidává kvasnice, nekontroluje teplotu, kvašení provádí v nerezových nebo Mosel 800 – 1000litrových použitých barelech s delším dotekem slupky než je v okolí Moselu zvyklé a zrání provádí ve stejných Mosel barelech. Kvašení většinou skončí po sklizni před létem, někdy po konci léta a někdy následující rok. Vína nejsou čištěna ani mikrofiltrována.

Obvyklý Mosel Ryzlink má nízkou hladinu alkoholu, kyselost a je „feinherb“ nebo polosladký. Když v roce 1999 Clemens převzal vinici od svého otce, rozhodli se se svojí ženou Ritou vyrábět pouze suchá vína. Byli unaveni z typických „feinherb“ nebo „edelsuss“ (sladkých) Mosel vín a přáli si vykreslit různorodost hroznů Rýnského ryzlinku a ještě více silného „terroir“ výrazu příkrých břidlicových svahů, pro které je Mosel tak známý. Zbytkový cukr ve víně zakryje jeho mírné rozdílnosti.

Víno je suché, jednoduché, elegantní a velmi dobře párovatelné s různými pokrmy. Má přirozeně vysokou hladinu kyselosti, i když jsou hrozny úplně zralé.