Doprava od 2000 Kč ZDARMA!
 1

Garance vrácení peněz

S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Primitivo di Manduria, DOP Felline Terra Rossa Cru

460 Kč (vč. DPH) 380,17 Kč (bez DPH)
Skladem
Výrobce: Agricola Felline
Obsah alkoholu: 14%
Země původu: Itálie
Vinařská oblast: Apulie
Charakteristika vína: Stará vinice
Obsah cukru: Suché
Odrůda vína: Primitivo
Hodí se k jídlu: k pizze, k hovězímu, ke grilování, k uzeninám
Hodí se k události: víno na party atd., ke grilování, víno na piknik
Typ uzávěru: Korek

Primitivo s čistou, koncentrovanou a svěží vůní a dobrou kyselinou. V chuti vyvážené, plné a dlouhé víno s nečekanou mineralitou a strukturou. Víno skvělé pitelnosti, které se svým stylem vrací k eleganci a odvrací od těžkopádnosti a síly. Toto ovocné víno pochází až ze samého konce „podpatku“ Itálie z domovské oblasti Primitiva Mandurie v regionu Puglia.

Primitivo je stejná vinná odrůda jako v Americe populární Zinfandel i když bývá ve výrazu ovocnější a vína většinou jsou s větším obsahem alkoholu. Rozdíly projevu jsou ale dané pouze lokací a zpracováním.

Doporučujeme servírovat okolo 18°C

O vinařství

Rodinné vinařství Felline vede Gregory Perrucci, a představuje čtvrtou generaci vinařů v Mandurii, v hlavním městě Primitiva v Puglii. Jeho 60 – 90 staré keře révy jsou vedeny tradičním systémem Alberello (keříkovitě), což je historicky nejlepší systém pro přirozené vyrovnání se révy s horkem a suchem. Velice pečlivě vinifikuje a láhvuje svá Primitiva dle typu půdy vinic, s rozdělením na typickou červenou, černou, a bílou půdu, a v blízkosti moře půdu písčitou. Je hlavním protagonistou návratu k tradičnímu stylu Primitiva, která se vyznačují rovnováhou, elegancí, dynamickou pitelností a ovocnou čistotou vína. Odklání se od těžkých, marmeládových a vysoce alkoholických vín, která za posledních 30 let vytvořila nesprávný obraz potenciálu Primitiva z Mandurie.

Vinné párování

Lahodné, plné a skvěle kombinovatelné k jídlu. Hodí se především k salámům, šunkám a k pikantnějším pizzám s rajčatovým základem.