Doprava od 2000 Kč ZDARMA!
 1

Garance vrácení peněz

S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Novinka

S touto lahví vyzkoušíte nevyzkoušené

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Champagne 1er Cru Selection brut, Marc Hebrart

1 280 Kč (vč. DPH) 1 057,85 Kč (bez DPH)
Skladem
Země původu: Francie
Vinařská oblast: Champagne
Obsah cukru: Suché
Odrůda vína: Chardonnay, Pinot Noir
Hodí se k jídlu: k předkrmům, k ústřicím, k sushi, k ovoci, k mořským plodům
Hodí se k události: svatby a zásnuby, oslava úspěchu, víno pro šéfa , víno pro znalce
K vyzvednutí ihned: VYZVEDNĚTE SI TOTO VÍNO OSOBNĚ OKAMŽITĚ

Marc Hebrart je malý, ale velmi zajímavý producent ve Vallée de la Marne. Vyrábí šampaňské s převahou odrůdy Pinot noir z vlastních vysoce kvalitních vinic v Mareuil, sousedící vesnici Aÿ. Chardonnay tvoří menší část jejich produkce a nepoužívají žádný Pinot meunier.

Jean-Paul Hebrart, současný majitel a vinař, zdědil nemovitost po svých rodičích a od svých 19 let má na starosti každodenní chod. Vinařství převzal od svého otce Marca v roce 1997. Ten vyráběl šampaňské pod jménem Marc Hebrart od roku 1964.

Hebrart obhospodařuje 16 hektarů vinné révy na 65 různých místech v 6 vesnicích: 1er cru vinice Mareuil-sur-Aÿ, Avenay, Val d'Or a Bisseuil a vesnice Grand crus Aÿ a Chouilly a Oiry v Côte des Blancs. Hrozny z každé vinice jsou vinifikovány samostatně. Kromě dvou cuvée, která jsou školena v dubových sudech, jsou všechna cuvée fermentována v nerezu.

Vína z domu Marc Hebrart jsou plná a dokonale vyvážená. Jsou velkorysá, aniž by byla těžká a komplexní a zemitá, aniž by byla náročná. Hebrart hledá ve svých vínech eleganci a klade si za cíl vyvážit svěžest Chardonnay z Côte des Blancs s Pinot Noir z Mareuil. 

Víno žluto-zlaté barvy s velice jemným a intenzivním perlením. Jemná, elegantní vůně, klasická pro Champagne zrající klasickou metodou s dotekem másla a jablek. Decentní, suché a svěží víno s tóny citrusů a sušeného ovoce.

Robert Parker 92. 

Wine Spectator 92.