Doprava od 2000 Kč ZDARMA!
 1

Garance vrácení peněz

S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Chianti Colli Senesi, Poliziano DOCG 2020

385 Kč (vč. DPH) 318,18 Kč (bez DPH)
Skladem
Země původu: Itálie
Vinařská oblast: Toskánsko
Obsah cukru: Suché
Odrůda vína: Sangiovese, Canaiolo
Hodí se k jídlu: k drůbežímu, k těstovinám
Hodí se k události: víno na návštěvu, ke grilování

Rodinné vinařství POLIZIANO se dramaticky změnilo po příchodu syna ze studií v r. 1980, kdy Federico Carletti převzal vedení celého statku. Zaměřil se v první řadě na zlepšení kvality a dodnes je hlavní filosofií vinařství nejlepší kvalita jak na vinici, tak i ve výrobě, aby i konečný produkt byl špičkové kvality.

Všechna vína ve vinařství Poliziano jsou vyráběna z hroznů vypěstovaných na vlastních vinicích, čímž si udržují charakteristiku vinice i jednotlivých ročníků. Vinice s méně příznivými podmínkami byly zrušeny a naopak se v průběhu let vysadily nové s vybranými klony tradičních odrůd v nejlépe exponovaných pozicích. V současnosti vinařství hospodaří na 240 ha vinic, z toho 120 ha registrovaných v albu DOC a DOCG.

Chianti z vinařství Poliziano si nás ihned získá svojí lehkostí a příjemnou pitelností. Svým charakterem vyjadřuje přednosti vín z oblasti Montepulciana.

Kvašení probíhá v nerezových  tancích při řízené teplotě 7 – 10 dnů. Zrání probíhá rovněž v nerezových tancích 6 měsíců, poté ještě 3 měsíce v lahvích.

Světle rubínová až cihlová barva. Brusinková vůně se švestkovými tóny, doprovázená lehkými květinovými podtóny. V ovocné chuti patrné měkké tříslo s vyváženou  kyselinkou.