Doručení ZDARMA od 999 Kč
 1

Garance vrácení peněz

S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Bordeaux Margaux, Château Rauzan-Ségla 2011

1 170 Kč (vč. DPH) 966,94 Kč (bez DPH)
Skladem
Země původu: Francie
Vinařská oblast: Bordeaux
Charakteristika vína: Stará vinice
Obsah cukru: Suché
Odrůda vína: Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot, Cabernet Franc
Hodí se k jídlu: k drůbežímu, k hovězímu, k jehněčímu
Hodí se k události: víno pro šéfa , víno pro znalce
Typ uzávěru: Korek

V roce 1661, Pierre des Mezures z Rauzan přebírá panství, kterému i dává své jméno. Během dvou století jeho nástupci rozšiřovali pozoruhodnou reputaci a věhlas vín z Ch. Rauzan-Ségla, jednoho z preferovaných vín Thomase Jeffersona.

V roce 1994 toto druhé Grand Cru Classé získává známý dům Chanel, který do zámku významně investoval a vrátil mu jeho reputaci a postavení. Zámek se dnes rozléhá na 66 hektarech, úzkostlivě udržovaných v respektu s přírodou: rozumné obdělávání půdy, práce s půdou, selekce jednotlivých parcel a zón, ruční sběr do malých přepravek, dvojité třídění hroznů. Tolik obezřetnosti nezbytné při výrobě výjimečných vín. Vína z Ch. Rauzan-Ségla nabízejí štědrý buket s důmyslnou finesou, která vyjadřuje světově proslulé kvality terroir v Margaux.

Vinifikace po dvojitém třídění fermentují hrozny v termoregulovaných nerezových tancích. Každá parcela a odrůda je vinifikována zvlášť. Sytě nachové, komplexní buket ostružin, koření a kávy. Chuť je lahodná a dlouhá, s krásnou sametovou a přesto výraznou tříslovinou. Rafinované, vyvážené, ženské, překrásně hebká konzistence. Margaux, jak má být!

Zajímavost: zámek patří prestižní módní značce Chanel.