Doprava ZDARMA nad 2000 CZK
 1

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Riesling Vom grauen Schiefer, Clemens Busch 2017

615 Kč (vč. DPH) 508,26 Kč (bez DPH)
Na dotaz
Výrobce: Busch Clemens
Země původu: Německo
Vinařská oblast: Mosel
Charakteristika vína: BIO víno, Biodynamické víno
Obsah cukru: Suché
Odrůda vína: Ryzlink Rýnský (Riesling)
Hodí se k události: víno pro šéfa , víno pro znalce
Typ uzávěru: Korek
K vyzvednutí ihned: VYZVEDNĚTE SI TOTO VÍNO OSOBNĚ OKAMŽITĚ

Mosel okouzlí každého svoji mystikou. Břidlicová úbočí nad vinoucí se řekou Rýn, nenechají nikoho na pochybách, že Ryzlink je zde doma. Clemens zde na strmých svazích pěstuje víno na 11 hektarech vinic, které jsou až 70 let staré. Jedná se o rodinné vinařství, s historii datující se až do 17. století.

Clemens pracuje ekologicky již 30 let. Od roku 2005 jsou jeho pozemky certifikované jako bio-dynamické. Logicky se jeho pracovní morálka a etika nezastaví ani u dveří sklepa, kde pracuje bez technologické a chemické manipulace hroznů. Nepřidává kvasnice, nekontroluje teplotu, kvašení provádí v nerezových tancích nebo moselských 00 až 1000 litrových sudech, v těch následně probíhá i zrání.

Obvykle známe moselský riesling s nízkou hladinou alkoholu a polosladký, to ale není Clemensuv případ, ten se rozhodl na svých vinicích vyrábět pouze suchá vína. Jeho cílem je vykreslit různorodost hroznů této odrůdy, a také zachovat výraz „terroir“ břidlicových svahů nad Rýnem, pro které je Mosel tak známý. 

"Vom Grauen Schiefer“ neboli „z šedé břidlice“ je Riesling, který kombinuje jemnou mineralitu s ovocnými a bylinnými tóny. Vůně citrusů s trochou karamelu. V chuti dominují citrusové plody díky čemuž je víno vhodné pro jakoukoliv příležitost.