Doručení ZDARMA od 999 Kč
 1

Garance vrácení peněz

S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Novinka

S touto lahví vyzkoušíte nevyzkoušené

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Pouilly-Fuissé Clos Varambon, Château des Rontets 2019

860 Kč (vč. DPH) 710,74 Kč (bez DPH)
Skladem
Obsah alkoholu: 14%
Země původu: Francie
Vinařská oblast: Bourgogne
Obsah cukru: Suché
Odrůda vína: Chardonnay
Hodí se k jídlu: k drůbežímu, k mořským rybám a plodům, k sýrům
Hodí se k události: víno pro šéfa , oslava úspěchu, víno na návštěvu
Typ uzávěru: Korek
K vyzvednutí ihned: VYZVEDNĚTE SI TOTO VÍNO OSOBNĚ OKAMŽITĚ

Château des Rontets je ve vlastnictví rodiny Gazeau-Varambon od roku 1850 a nachází se na vrcholu kopce s výhledem na vesnici Fuissé. Zakladatel, Fabio Montrasi se narodil v Miláně, kde se setkal se svou manželkou Claire Gazeau a kde oba několik let pracovali jako architekti, než se rozhodli vyměnit městský život za farmářský. Přestěhovali se zpět do Claireina rodinného domu a začali pracovat na vinicích a pomalu vraceli půdu do jejího přirozeného stavu. Terroir v Rontets se skládá ze směsi jílu a vápence s poměrně oblázkovým podloží, které upřednostňuje dobré odvodnění.

Ekologické zemědělství bylo praktikováno od prvního dne, kdy Claire a Fabio převzali kontrolu nad zámkem, aby chránili rozmanitost ekologického systému. Jejich primárním cílem je produkce hroznů nejvyšší kvality. Sklizeň se provádí ručně a svazky se ukládají do malých pouzder, aby byla respektována celistvost ovoce.

Víno, které je koncipováno tak, aby bylo oceňováno již od útlého věku. Víno je vinifikováno hlavně ve velkoobjemových nádobách. V závislosti na ročních obdobích může toto cuvée snadno stárnout od 6 do 10 let.  Čím starší víno bude, tím se jeho aromatická paleta bude vyvíjet, od bílých květů a čerstvého ovoce k evokaci suchého ovoce, včelího vosku a koření. 

Wine Advocate - Robert Parker 92/100.

Speciální edice k 10ti letému výročí. Etiketu nafotil Spencer Tunick na podporu povědomí o změněn klimatu a aktivit Greenpeace.