Doručení ZDARMA od 999 Kč
 1

Garance vrácení peněz

S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze

Nejprodávanější

Tato lahev je mimořádně oblíbená mezi našimi zákazníky

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Novinka

S touto lahví vyzkoušíte nevyzkoušené

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Pinot Bianco Selezione Alto Adige, Elena Walch DOC 2020

560 Kč (vč. DPH) 462,81 Kč (bez DPH)
Skladem
Země původu: Itálie
Vinařská oblast: Tyrolsko
Obsah cukru: Suché
Odrůda vína: Pinot Blanc
Hodí se k jídlu: k drůbežímu, k rybám, k předkrmům
Typ uzávěru: Korek

Jedno z nejprestižnějších vinařství oblasti Horní Adiže (jižní Tyroly), jehož vinice se nacházejí v srdci této krásné krajiny, na svazích kolem města Tramín. Je to nejsevernější italská vinařská oblast s velmi příznivým mikroklimatem, domovské místo slavných tramínů.

Elena Walch původně vystudovala architekturu, ale když se provdala do tradiční vinařské rodiny Walch, přijala tuto výzvu profesně a pustila se s obrovským nadšením do tajů výroby vína. Během krátké doby se dostala na špici jihotyrolských vinařů. Zajisté i díky tomu, že rodina vlastní v Tramínu nejlepší vinici Kastelaz a vinici Ringberg u jezera Kaltern.

Pinot Bianco z vinic Eleny Walch je opravdu ukázkou perfektní práce vinaře a specifičnosti teritoria. Velmi elegantní a harmonické víno oceněné nespočetnými nejvýznamnějšími světovými oceněními.

Vinice Kastelaz má jednu z nejlepších pozic v oblasti Alto Adige, na jižních svazích nad Tramínem s naplaveninovou, štěrkovitou půdou.

Barva je slámově zlatavá, s nazelenalými odlesky. Elegantní vůně přezrálého ovoce s jemným akcentem květinové vůně a syrové zeleniny. Chuť plná, bohatá, komplexní, svěží a šťavnatá, dlouhotrvající. Živá a dobře vyvážená kyselinka.

Kvašení a zrání probíhá v nerezových tancích.