Doprava ZDARMA nad 2000 CZK
 1

Garance vrácení peněz

S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze

Nejprodávanější

Tato lahev je mimořádně oblíbená mezi našimi zákazníky

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Bordeaux, Neipperg collection 2014

390 Kč (vč. DPH) 322,31 Kč (bez DPH)
Skladem
Obsah alkoholu: 12.5%
Země původu: Francie
Vinařská oblast: Bordeaux
Obsah cukru: Suché
Odrůda vína: Merlot, Cabernet Sauvignon
Hodí se k jídlu: k vepřovému, k drůbežímu, k jehněčímu, k sýrům
Hodí se k události: víno pro šéfa , víno na návštěvu
Typ uzávěru: Korek

Bordeaux - asi nejznámější a nejslavnější vinařský region světa.  V oblasti najdeme hned několik apelací odkud pocházejí ty nejslavnější značky. Jednou z nich je oblast Saint Emilion, kde vládne odrůda Merlot. Jedním z místních slavných producentů je Château Canon La Gaffelière Grand Cru Classé. Usedlost vlastní šlechtická rodina Neipperg. Neippergové mají vztah i k České republice - rod býval majitelem Průhonického zámku. Původem německá rodina s osmisetletou vinařskou tradicí se v Bordeaux usadila roku 1970, kdy v Saint Emilionu koupila Canon La Gaffelière, Mondotte, Clos de l´Oratoire a Peyreau. Postupem času přibyla další Châteaux, takže sortiment rodiny je dnes opravdu široký.

Neipperg Collection je základním červeným Bordeaux jež Neippergové dodávají na trh. Je klasickou kupáží pravého břehu s převahou odrůdy Merlot. Víno tmavě fialové barvy s inkoustovými odstíny, plné, vyvážené, s bohatou koncentrací ovoce a s jemnými známkami dubového dřeva. Nádherně vyvážené a elegantní víno, ve své kategorii výjimečné.Nové

V roce 2002 koupil Maison Sichel nemovitost v Saint-André-du-Bois 60 km jižně od Bordeaux a přejmenoval ji na Château Argadens podle šlechtického rodu, který panství založil ve třináctém století. V Château Argadens byl zahájen významný investiční program zaměřený na restrukturalizaci vinice, zvýšení hustoty výsadby, modernizaci vinařství a vybudování stárnoucího sklepa. Snaží se zajistit, aby tato práce byla prováděna s nejvyšší přesností a péčí, jejímž cílem je umožnit plné vyjádření kvality terroiru. Zámek Argadens vyrábí jedno bílé a jedno červené víno.Úplně první ročník zámku Château d'Argadens získal medaili v Concours des Grands Vins de France v Mâcon. Každoročně získává řadu ocenění a vyznamenání, což dokazuje jasné odhodlání Maison Sichel vydělávat Château d´Argadens ve svém označení Bordeaux Supérieur místo mezi nejlepší vína. Pěkná tmavě granátově červená barva s lesky ukazující bohatství tohoto výjimečného ročníku. Složitý a výrazný buket je harmonickou směsí vůní tmavě červených plodů a velmi elegantních dubových tónů. Jedná se o svěží a svěží víno, které nabízí na patře sladkost a bohatost. Cabernety dodávají potřebnou svěžest pro zvýšení příjemných tříslovin merlotů. Víno s velmi dobrou rovnováhou, které nabízí po několika letech ve sklepích spoustu potěšení.

Bordeaux Supérieur 2016, Château d'Argadens

480 Kč
Do 2 dnů
Oblíbenédetail