Doručení ZDARMA od 999 Kč
 1

Garance vrácení peněz

S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Châteauneuf du Pape Blanc Clos de Beauvenir, Château La Nerthe 2015

2 895 Kč (vč. DPH) 2 392,56 Kč (bez DPH)
Na dotaz
Výrobce: Château La Nerthe
Obsah alkoholu: 13%
Země původu: Francie
Vinařská oblast: Côtes du Rhône
Charakteristika vína: BIO víno, Biodynamické víno, Naturální víno
Obsah cukru: Suché
Hodí se k jídlu: k drůbežímu, k pernaté zvěřině, k houbám
Hodí se k události: oslava úspěchu, víno pro znalce
Typ uzávěru: Korek

Châteauneuf-du-Pape je nejznámějším vínem celého údolí Rhôny - jižní vinařské oblasti Francie. Starobylé vinařství La Nerthe, odkud toto víno pochází, tvoří vína od roku 1563. Vínařství bylo jedním z prvních, které začalo svá vína lahvovat, a možná první kdo začal místní vína také exportovat mimo Francii. Kromě nádherného zámku, unikátních vinic a výborného vína se La Nerthe se může pochlubit zcela vyjímečnými nádobami ve kterých zraje zdejší víno. Nejde ani o dřevěné či nerezové nádoby, ale o ojedinělé prostory vyhloubené ve skalním masivu.

Jde o jejich elitní víno, které se produkuje jen v dobrých ročnících vyrobeno z tzv. Southern Rhone White Blend (tedy z hroznů jako Grenache Blanc, Marsanne, Rousanne, Viognier, Ugni Blanc, Clairette, Bourboulenc a Picpoul). Barva tmavší, intenzivní, do zlatova. Zralá, výrazná vrstevnatá vůně, krémová, zralá hruška, karamelizované jablko, dotyk sladkého koření, decentní osvěžující citrusové tóny. Suché, plné a koncentrované, bohaté, husté a uhlazené, ale zároveň s až překvapivou čerstvostí a kyselinou v delším doznívání, díky čemuž je víno krásně vyvážené.

Jde o klasické, komplexní víno, které navíc bude s klidem dále zrát mnoho let. Je perfektním doplňkem k drůbežímu, pernaté zvěřině a houbám.