Doprava ZDARMA nad 2000 CZK
 1

Garance vrácení peněz

S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze

Nejprodávanější

Tato lahev je mimořádně oblíbená mezi našimi zákazníky

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Champagne Louis Roederer Collection 243

1 480 Kč (vč. DPH) 1 223,14 Kč (bez DPH)
Skladem
Země původu: Francie
Vinařská oblast: Champagne
Charakteristika vína: Stará vinice
Obsah cukru: Suché
Odrůda vína: Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Meunier
Hodí se k jídlu: k předkrmům, k dezertům, k mořským plodům
Hodí se k události: svatby a zásnuby, výročí a narozeniny, oslava úspěchu, víno pro šéfa
Typ uzávěru: Korek
K vyzvednutí ihned: VYZVEDNĚTE SI TOTO VÍNO OSOBNĚ OKAMŽITĚ

První cuvée z nové řady Multi-ročníkových Champagne. S tímto cuvée Collection otevírá Louis Roederer novou kapitolu, kterou navazuje na dlouhou historii Brut Premier a zároveň jí dává úplně nový rozměr. Toto multi-ročníkové champagne odhaluje sílu techniky assemblage (scelování), která každým dalším rokem znovu a znovu potvrzuje svoji geniálnost. Je zároveň výsledkem vysokých nároků majitelů na kvalitu s jediným cílem nabídnout opravdu výjimečná vína.

Collection také dokládá vizionářského ducha rodiny Rouzaud a jejich předků, umění vidět dostatečně dopředu a nebát se rozhodnutí, která mohou být během na dlouhou trať. Vývojem struktury, formy a stylu navazuje a kontinuálně rozšiřuje dosavadní řadu vín Maison Louis Roederer.

Nově je v Collection použitá tzv. réserve perpétuelle, kterou založili počínaje ročníkem 2012 a která je uchovávaná ve velkoobjemových nerezových tancích, bez přístupu vzduchu. Principem je, že každým rokem je k předchozím vínům přidáno cca 20 – 25 % nového ročníku a stejné množství z réserve pérpetuelle je použito v aktuálním cuvée. Réserve pérpetuelle dodává vínu komplexnost, svěžest a energii.

Zároveň vinařský dům Roederer klade větší důraz na vyšší podíl rezervního vína, které leží v dřevěných sudech. Tato vína, která jsou z části z předchozích ročníků a z části z mladých keřů z vinic, jinak určených pro prestižní cuvée Cristal, jsou jejich značkou. Rezervní víno pak rozumně vyvažuje výraznou svěžest, kterou mu dodává réserve pérpetuelle. Výsledkem je mnohem intenzivnější, komplexnější champagne s moderním střihem, slaným akcentem... cuvée se všemi atributy velkého Champagne.

Každé cuvée Collection má jedinečný charakter, který se časem ještě zvýrazní.
Cuvée Collection 243 tvoří 31 % réserve perpétuelle, 10 % rezervního vína školeného v dubových sudech z ročníků 2012 - 20217 a vše doplňuje 59 % vína z ročníku 2018 : především Chardonnay a Pinot noir a Pinot Meunier především z oblasti Vallée de Marne.

Číslo cuvée Collection, značí pořadové číslo vín (ročníků) vyrobených od založení Maison Louis Roederer v roce 1776 a umožní jak milovníkům champagne, tak sběratelům, vybrat si víno podle stupně zralosti, tak jak je mají rádi a nejlépe si je vychutnají.