Champagne Dom Pérignon | tovino.cz - Měníme víno v radost
Doručení ZDARMA od 599 Kč
 1

Garance vrácení peněz

S tímto vínem budete spokojeni,nebo vám vrátíme peníze

Bleskové doručení

Toto zboží doručíme po Praze od 2 hodin po objednání

Osobní odběr v Praze po celý týden

Od pondělí do pátku, od 10 do 19 hodin

Champagne Dom Pérignon

3 955 Kč (vč. DPH) 3 268,60 Kč (bez DPH)
Do 2 dnů
Země původu: Francie
Vinařská oblast: Champagne
Charakteristika vína: Stará vinice
Obsah cukru: Suché
Odrůda vína: Chardonnay, Pinot Noir
Hodí se k jídlu: k předkrmům
Hodí se k události: oslava úspěchu, víno pro šéfa
Typ uzávěru: Korek
Doporučuje: Robert Parker

Životním cílem mnicha Doma Pérignona bylo vyrábět to „nejlepší víno na světě“ a jeho dílo z něj učinilo duchovního otce šampaňského. I dnes vyznává značka Dom Pérignon stejný étos. Každé víno Dom Pérignon Vintage se řídí tzv. Manifestem, který definuje osobnost a charakter špičkovéhoročníkového vína pod značkou Vintage. Manifest je vyjádřením víry – jakési desatero jasných, silných principů, které značka vyznává, a tímto ctí vizionářský odkaz mnicha Pérignona, který se v roce 1668 stal sklepmistrem v opatství Hautvillers. 

Pro mnicha Doma Pérignona to v 17. století znamenalo vyrobit v oblasti Champagne víno, které je jiné než ostatní, a dalších 47 let jeho recepturu zdokonalovat – až do okamžiku, kdy prohlásil: „Mí bratři, pojďte se podívat. Právě piji esenci hvězd!“ Z triumfu přírody nad fyzikálními zákony se zrodilo šampaňské víno, které věčné hledání bratra Doma Pérignona nakonec korunovalo úspěchem.A souhlasil s ním i Ludvík XIV., na jehož dvoře se Dom Pérignon stal oblíbeným šampaňským. Dom Pérignon je symbolem kvality a těch, kteří se chtějí dotýkat hvězd. 

Celosvětově nejznámější champagne na světě. Jedná se o komplexní šumivé víno se sametovou konzistencí neobvykle, svěžím buketem, květinovým a ovocným aroma a neuvěřitelně dlouhý závěr s jemnými tóny citrusové kůry a kandovaného ovoce.

Dom Pérignon je jediná značka šampaňského, které věhlasný znalec oboru Robert Parker přiřadil ocenění 98/100.Nalijme si čistého vína

Protože prodáváme alkohol, nemůžeme vás pustit dál dokud nekápnete božskou.

Je mi více než 18 let